KOLOR TO TY! TY TO KOLOR! SYMBOLIKA BARW

 In BLOG

To, jakie kolory lubisz w swoim otoczeniu, a jakie wybierasz w swoim ubiorze, oczywiście mogą się różnić, bo zaplanowanie stylizacji total look w ulubionym pomarańczowym, może być nieco kłopotliwe, choć nie niemożliwe, ale na ogół te preferencje się powielają. Wybór ubioru w określonym kolorze jest tylko pozornie przypadkowy. Barwy, po które sięgasz do szafy, i te, którymi swoją szafę uzupełniasz, wiele o tobie mówią. Sprawdź!

Kolory wywołują uczucia i nastroje i emocje. To podświadomość każe ci klikać na przykład w szare sukienki i tylko z takimi wychodzić ze sklepu.

Biel kojarzy się z uroczystymi chwilami, tworzy przestrzeń, ale i dystans. Jest symbolem uczciwości, prostoty, wyrafinowania… i tęsknoty za miłością!

Żółty niezwykle ożywia i stymuluje, z całą pewnością poprawia też nastrój, a nawet podnosi samoocenę! Ci, którzy się ubierają na żółto, są pewni siebie i pełni optymizmu. Uwaga! Symbolizuje lęk przed samotnością.

Srebrny symbolizuje tęsknotę za uczuciami, czasami poczucie osamotnienia, romantyzm, a szary wyraża potrzebę równowagi i wyciszenia. Lubią go introwertycy. Poza tym doskonale łączy się niemal z wszystkimi pozostałymi barwami.

Wspomniany pomarańczowy łączy fizyczność i emocje, to barwa radości, zmysłowości i… zmiany! Ów total look oznacza frywolność i brak poważnych wartości intelektualnych.

Czerwony to symbol aktywności emocjonalnej i fizycznej. Bardzo pobudza i noszącego i obserwującego. W czerwoną sukience, butach czy żakiecie sygnalizujesz, że pragniesz zainteresowania i/lub adorowania. Lubią ją ekstrawertycy i jest bardzo twarzowa.

Różowy symbolizuje łagodność, ale też infantylność. Wszystko zależy od odcienia. Osoby wybierające różowy potrzebują ciepła oraz wsparcia.

Zielony to wyraziciel potrzeby równowagi wewnętrznej, relaksu i spokoju. Wyraża łagodność. Uwaga! Podobno na osoby lubiące zielony można łatwo wpływać.

Niebieski uspokaja, łagodzi stresy i napięcia. Podobnie jak granatowy pomaga w nawiązywaniu nowych kontaktów, jest ulubioną barwą w dress codzie w pracy, bo wzbudza zaufanie i szacunek. To też piękno, takt, kreatywność i twórczość, a granat – odpowiedzialność, chęć kontroli świata zewnętrznego. Lubią go i noszą profesjonaliści lub ci, którzy chcą uchodzić za profesjonalistów.

Czarny to kolor-legenda – tak wszechstronny, że trudno byłoby wyczerpać jego temat w jednym wpisie. Oznacza próbę skoncentrowania się na sobie, wybierają go osoby szukające energii do działania, ale też odosobnienia. To też barwa tajemnicy, żałoby i smutku. Lubią go osoby zdyscyplinowane i te, które szukają poczucia własnej wartości. Podobnie jak granat i biel – lubiany w biznesie.

Recent Posts