Pantone roku 2020 w kolekcji Fashion Romantic

 In BLOG

Kolorem roku 2020 został niebieski w odcieniu (19-4052) Classic Blue. Aż chciałoby się zawtórować dziecięcą rymowanką: „niebieski – królewski”. Dlaczego? Bo ten kolor jest bardzo twarzowy i wykorzystaliśmy to z ogromną radością, tworząc kolekcję na wiosnę i lato 2020. Ten najbardziej klasyczny odcień niebieskiego jest ponadczasowy, inspirujący, przypomina niebo wieczorem albo głębię oceanu. Jest więc bardzo elegancki, niemal majestatyczny. Symbolizuje równowagę, dojrzałość i zaufanie. „Żyjemy w czasach, które wymagają wiary i zaufania. Nasączony rezonansem PANTONE 19-4052 Classic Blue daje poczucie zakotwiczenia. Jest niczym wieczorne niebo, rozległe i nieskończone. Zachęca nas do spojrzenia poza to, co oczywiste, do poszerzenia naszego myślenia, zwiększania perspektywy i otwarcia przepływu komunikacji” – to słowa Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawczy Pantone Color Institute. A co niebieskiego słychać w naszej kolekcji?

As z rękawami

„Asem w rękawie” nowej kolekcji jest Pamela – sukienka z tkaniny na podszewce, dostępna w rozmiarach 38–52. Ta romantyczna, zwiewna i podkreślająca każdy rodzaj sylwetki sukienka jest hitem naszej kolekcji. Kolory to feeria letnich barw, w których niebieski jest jak baza i kotwica. Ten model podkreśli walory każdego typu urody. Doskonale zalśni w nim uroda blondynki, doda eleganckiego sznytu brunetkom, a nietrudno również sobie w niej wyobrazić energetycznego rudzielca, którego barwa sukni uspokoi i zatopi w ponadczasowej elegancji.

Bardzo „sylwetkowy” model midi

Długość do połowy łydki sprawia, że sylwetka prezentuje się zawsze nienagannie. Ponieważ rok 2020 miał z założenia należeć do mody zrównoważonej i tego symbolem jest klasyczny niebieski, długość midi wpasowuje się w ten trend doskonale. Nasza propozycja Roxy jest warta polecenia wszystkim paniom, które lubią czuć się w swoich ubraniach pewnie i szykownie.

Morze pełne fal

Może faktycznie czasem inspiruje nas morze. Nie będziemy zaprzeczać, bo od ponad 30 lat „kotwiczymy” właśnie nad Bałtykiem. Jeśli więc w naszych sukienkach królują fale, to nie zawsze dlatego, że taki trend wyznaczają aktualne trendy w modzie. My po prostu mamy do nich słabość, a słabość ta udziela się wszystkim paniom, które noszą nasze sukienki z naszych kolekcji. Staramy się uczynić z fałdowania tkaniny dzieło sztuki, bo również ten krój, jak wszystko w modzie wymaga precyzji i kunsztu. Efekt oceńcie sami chociażby na podstawie naszych „pantonowych” propozycji: dwóch wersji sukienki Julia, w których zróżnicowaliśmy między innymi odcień tkaniny.

Krój samograj

Wymieniając nasze „niebiańskie” propozycje, wrócimy do kroju, który od lat cieszy się powodzeniem i uznaniem klientek prezentujących wszystkie typy sylwetek i urody. To długa i odcięta w pasie Pamela w nieco innej wersji kolorystycznej i z fantazyjnymi przecięciami na rękawach. Mówią, że diabeł tkwi w szczególe. W tym przypadku również w pantonie, bo ten odcień niebieskiego i wzór po prostu zachwycają!

Last but not least – kostium

Niekwestionowane królowe lata to sukienki, ale kombinezon nigdy nie wychodzi z mody i zawsze idzie o tej porze roku „w pierwszej parze” z sukienkami. Jest nieceniony w czasie upałów, kiedy wszystkie ścieżki prowadzą do pracy. Nie samym urlopem moda żyje. Elegancki, wygodny i przewiewny kostium w szerokiej gamie rozmiarów to gwarancja modowego sukcesu w biurze.

Recent Posts