W czym do pracy? Dress code nie musi być nudny!

 In BLOG

Służbowy dress code nie musi być nudny, ale rządzi się kilkoma zasadniczymi regułami. Wystarczy nie „nosić” do pracy odkrytych ramion, pleców, brzucha lub głębokiego dekoltu, zbyt obcisłej odzieży, prześwitujących, koronkowych lub błyszczących tkanin, spódnic mini i maksi, krótkich spodenek, krzykliwych kolorów (obniżają autorytet), zwierzęcych wzorów, kolorowych lub wzorzystych rajstop, wyróżniających się logotypów, nadmiaru biżuterii (dopuszczalne dwa elementy)… Wcale nie oznacza to jednak, że nasze stylizacje będą nudne, jeśli tylko zapamiętamy kilka sprytnych modowych trików.

Ożywczy lub uspokajający żakiet

Biały żakiet nieco uspokoi kolorową stylizację, kolorowy „podkręci” spokojną. Jedno jest pewne – każda sylwetka będzie dobrze wyglądała w odpowiednio skrojonej damskiej marynarce. Musi być wykonana z odpowiednio „kompromisowej” jeśli chodzi o elastyczność tkaniny, najlepiej z zastosowaniem podszewki.

Bluzka na każdą okoliczność i okazję

Spodnie to dla wielu pań doskonałe i wygodne rozwiązanie w służbowych stylizacjach. Żeby nie było nudno, można ożywić „górę” nieco bardziej fantazyjną, ale wciąż pozostającą w dresskodowych parametrach, bluzką.

Bezpieczne grochy

Wyraziste wzory, zwłaszcza zwierzęce mogą spokojnie poczekać w szafie na weekend. Na plan zapraszamy jedynie grochy, bo nie wiedzieć, czemu prawie wszystkim pasują i są bardzo bezpieczne w pracy, a przy tym trochę wesołe. Poświęciliśmy im osobny wpis. Zajrzyj i nie bój się postawić na kropki.

Mała czarna dobra na wszystko

Ponieważ kolory powinny być stonowane, czarna sukienka najlepiej kończąca się w okolicach kolan będzie rozwiązaniem wręcz idealnym – pod jednym warunkiem: jeśli „przełamiemy” kolor dodatkiem, lamówką, paskiem, tak by nie kojarzył się ani z bankietem, ani ze smutnymi okolicznościami.

BUDZĄCY ZAUFANIE GRANAT

Wszystkie odcienie niebieskiego, a zwłaszcza granat, oprócz tego, że uchodzą za symbol zaufania, są najzwyczajniej w świecie bardzo twarzowe i niezwykle eleganckie. O tym, jak klasyczny niebieski wdrapał się na najwyższe podium podczas wyborów pantonu roku pisaliśmy tu. A o tym, co symbolizują kolory między innymi w modzie, napiszemy zaś w kolejnym odcinku. Teraz zostawiamy was z tą piękną, lekko połyskującą sukienką i życzymy samych sukcesów, nie tylko modowych, w pracy!

Recent Posts